Solo Tarp on kevyt ja monipuolinen tarppi yhdelle tai kahdelle hengelle. Sen monipuoliset käyttömahdollisuudet tekevät siitä ihanteellisen seuralaisen. Tarppi toimii erittäin kevyenä säänsuojana riippumattoon päällä, ja se voidaan myös pystyttää kepeillä tai puiden väliin A-kehikon muotoiseksi tarppiksi. Täysin avattuna tarpin pinta-ala on 3 x 1,9 m. 45° kulmassa A-kehikon muotoiseksi pystytettynä suojattu makuutila on pyöreä 3 x 1,3 m.
Toimituksen sisältössä on kahdeksan kiinnitysköyttä. Hitsatut saumat takaavat optimaalisen suojan kosteudelta. Solo Tarppi on paitsi erittäin kevyt, myös kompakti pakattuna.
| Tuotenimi: | Exped Solo Tarp - moss |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760788 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 300/190/000mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 170/90/90mm |
| vesipatsas: | 2500mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi, Pyöräretki |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 330g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640277847224 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| GTIN: | 7640277847224 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |