Mountain Pro 20 on monipuolinen ja kompakti reppu jokaiseen seikkailuun – olipa kyseessä sitten lumessa liikkuminen, kiipeily tai kaupunkiretki.
Saumattomasti teipattu, vedenpitävä materiaali pitää varusteet kuivina. Koko vetoketjullinen aukko tarjoaa nopean pääsyn suureen pääosastoon. Koko etutasku tarjoaa tilaa varusteille, kuten märille nahoille, lapion terälle tai kiipeilyoppaalle. Neljä käytännöllistä daisy chain -kiinnityspistettä edessä tarjoavat lukemattomia kiinnitysmahdollisuuksia.
Tiiviisti istuva, lämpömuovattu selkäosa, anatomisesti muotoillut olkahihnat ja kompakti muotoilu takaavat erinomaisen kantomukavuuden. Tämä on ihanteellinen, erittäin kompakti reppu kesän ja talven päiväretkille.
| Tuotenimi: | Exped Mountain Pro 20 Reppu - black |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760702 |
| sukupuoli: | Unisex |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi, Alpine, Talviurheilu |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 500/290/170mm |
| maksimikuorma: | 10kg |
| Määrä: | 20l |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| Pääsy päälokeroon: | Yläosa |
| Päälokeron sulkeminen: | Vetoketju |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1130g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640171993553 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | MADE IN GREEN by OEKO-TEX® |
| Laukku - Tyyli: | Reppu |
| Laukku - Tarkoitus ja ominaisuudet: | Kartat yhteensopivia, Hiihto/lumilauta |
| GTIN: | 7640171993553 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |