Icefall-reppu mullistaa käsityksen alppirepuista – etenkin kestävyyden ja painon suhteen. Tämä säänkestävä retkireppu on suunnattu vuorikiipeilyn ammattilaisille, jotka liikkuvat alppimaastossa kaikkina vuodenaikoina ja etsivät luotettavaa ja tilavaa kumppania. Suuren kokoonsa nähden se sopii erityisen hyvin myös pidemmille retkille.
Sen tilavaan pääosastoon pääsee käsiksi paitsi ylhäältä rullasulkimella myös sivulta – näin nopea pääsy tavaroihin on taattu myös teknisessä maastossa. Yhdessä valkoisen, kontrastirikkaan materiaalin kanssa, joka helpottaa reppun sisällön löytämistä, Icefall tarjoaa vaativille alppikiipeilijöille parhaan mahdollisen suorituskyvyn.
Uudelleen suunnitellun kiinnityksen ansiosta voit pakata suksesi tai jääkiilat heilumatta, ja Icefall tarjoaa tilavassa vetoketjullisessa etutaskussa tilaa myös LVS-varusteille. Parasta on, että jos haluat vähentää Icefallin painon minimiin, kompressiohihnat ja muut ominaisuudet voidaan helposti irrottaa.
Jotta Icefallista tulisi kestävä vuoristoseuralainen, EXPED valmistaa reppuun bluesign®-sertifioidun UHMPE-kankaan. Se on erittäin kevyt, mutta myös erittäin kulutusta ja repeytymistä kestävä.
| Tuotenimi: | Exped Icefall 50 Reppu - L - white |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760701 |
| sukupuoli: | Unisex |
| toiminta: | Retkeily, Kiipeily, Patikointi, Alpine |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 690/320/270mm |
| maksimikuorma: | 14kg |
| Määrä: | 50l |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| Pääsy päälokeroon: | Yläosa |
| Päälokeron sulkeminen: | Rolltop |
| selän pituus: | 53-57cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 995g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640445450843 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | L |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Laukku - Tyyli: | Reppu |
| Laukku - Tarkoitus ja ominaisuudet: | Hiihto/lumilauta |
| GTIN: | 7640445450843 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |