Vesitiivis Whiteout 45 on valmistettu ainutlaatuisesta bluesign©-sertifioidusta UHMPE-ripstop-kankaasta. Äärimmäisen kulutusta ja repeytymistä kestävä sekä UV-säteilyä kestävä materiaali tekee siitä ihanteellisen kumppanin vuorikiipeilyyn ja retkikuntakäyttöön. Hieman suuremman tilavuutensa ansiosta se sopii myös useamman päivän retkille.
Tämä reppu yhdistää minimalistisen varustuksen ja vesitiivisen rakenteen, jossa on rullattava suljin ja huomattavan kevyt materiaali. Saumat on teipattu ja TPU-kalvolla laminoitu kangas kestää 20 000 mm:n vesipatsaan.
Jääkirveen kiinnityksen erityinen järjestely takaa jääkirveiden tärinättömän kiinnityksen. Vetoketjullinen ulkotasku tarjoaa tilaa pienemmille esineille ja minimaaliset Daisy Chains -kiinnitysmahdollisuudet varusteille.
Kantajärjestelmä on tarkoituksella pidetty minimalistisena ja kevyenä, ja irrotettava, pehmustettu lantiovyö takaa paremman pidon. Irrotettava EVA-pehmustettu selkälevy voidaan tarvittaessa käyttää istuinalustana bivakissa.
| Tuotenimi: | Exped Whiteout 45 Reppu - M - white |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760698 |
| sukupuoli: | Unisex |
| toiminta: | Retkeily, Alpine |
| materiaali: | Komposiitti |
| maksimikuorma: | 15kg |
| Määrä: | 45l |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| Pääsy päälokeroon: | Yläosa |
| Päälokeron sulkeminen: | Rolltop |
| selän pituus: | 48-52cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 540g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640277843158 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Laukku - Tyyli: | Reppu |
| Laukku - Tarkoitus ja ominaisuudet: | Vesitiivis |
| GTIN: | 7640277843158 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |