SIM Lite 3.8 on yksi klassisista, itsetäyttyvistä makuualustoistamme. Se on täydellinen valinta retkeilyyn harrastaville, jotka arvostavat erittäin kevyttä painoa ja pienintä pakkauskokoa. Se tarjoaa kaiken, mitä tarvitset rentouttavaan uneen luonnossa.
Matto on ihanteellinen kumppani kevyille vaelluksille keväällä, kesällä ja syksyllä. Se on kevyt, kompakti ja siten erittäin helppo kuljettaa. 3,8 cm paksun vaahtomuovieristyksensä ansiosta SIM Lite 3.8 tarjoaa mukavan unen myös kovalla alustalla ja suojaa maan kylmyydeltä. Vaahtomuovissa olevat vaakasuorat ilmakanavat vähentävät painoa ja tekevät siitä entistä kevyemmän. Käytännölliset litteät venttiilit mahdollistavat nopean täyttämisen ja tyhjentämisen.
Kestävä, kierrätetystä polyesteristä valmistettu ulkomateriaali tuntuu miellyttävältä iholla ja on lisäksi ympäristöystävällinen. Riippumatta siitä, millaiselle vaellusseikkailulle olet lähdössä – tämä makuualusta yhdistää laadun, mukavuuden ja ekologisuuden.
| Tuotenimi: | Exped SIM Lite 3.8 makuualusta - LW - Long Wide - moss |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760674 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/650/38mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 330/215/215mm |
| vuodenaika: | All-season |
| lämpövastus (R-arvo): | 3.4 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 1005g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640277846647 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Itsestään täyttyvä |
| GTIN: | 7640277846647 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |