Versaluxe yhdistää makuukomfortin, harkitun muotoilun ja ekologiset materiaalit kompaktissa pakkauskoossa. Olipa kyseessä vaellusretki, retkeily tai yöpymispaikka pakettiautossa – tämä makuualusta tarjoaa luotettavaa nukkumismukavuutta.
Yksimateriaalikonseptin ansiosta TPU-ilmatäyte ja kierrätetystä polyesteristä valmistettu päällinen voidaan erottaa toisistaan. Näin matto on lopulta helpompi kierrättää.
Pestävä päällinen on varustettu monilla käytännöllisillä yksityiskohdilla: kantokahva helpottaa käsittelyä, kiinnityssilmukat mahdollistavat useiden mattojen yhdistämisen toisiinsa ja vetoketjutasku tarjoaa tilaa pienille varusteille. Mukana toimitettava
| Tuotenimi: | Exped VersaLuxe makuualusta - LW - Long Wide - ocean |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760661 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/650/90mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 340/180/180mm |
| vuodenaika: | All-season |
| lämpövastus (R-arvo): | 2.4 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen, Violetti |
| Paino: | 1350g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423640884 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Pumppupussilla |
| GTIN: | 7640423640884 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |