Retkeilystä vaellukseen – Versa 1R on ihanteellinen monipuolinen makuualusta. Luotettavuuden, pienen paino ja helppokäyttöisyyden yhdistelmänä se sopii täydellisesti kesän seikkailuihisi.
AIRMAT TECHNOLOGY™ -tekniikka luo ilmatäytteisen rakenteen, joka tekee Versa 1R:stä erittäin kevyen ja kompaktin. Cradle Comfort™ takaa makuukomfortin kaikissa vaellusmattoissamme: pitkittäissuuntaisten ilmakammioiden ulkoreunat ovat hieman korotetut, mikä parantaa maton pitoa.
Kierrätetty ja bluesign®-sertifioitu ripstop-polyesteri on kestävä ja pitkäikäinen, mikä sopii erinomaisesti usein toistuviin käyttökertoihin leirintäalueilla tai telttailupaikoilla. Integroitu käsipumppu takaa helpon, nopean ja kosteudettoman täyttämisen.
| Tuotenimi: | Exped Versa 1R makuualusta - LW - Long Wide - navy |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760655 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/650/50mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 270/135/135mm |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpövastus (R-arvo): | 1.4 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 725g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641584 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Integroitu pumppu |
| GTIN: | 7640423641584 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |