Dura 6.5R Duo on makuualusta kahden hengen seikkailuille ympäri vuoden – talvivaelluksille, alppi-retkeilyyn tai pakkasella retkeilyyn. Se suojaa erinomaisesti maan kylmyydeltä, on kestävä ja tarjoaa parhaan mukavuuden. Kaksi erillistä makuualustan puoliskoa varmistavat, ettei yöllä synny epämiellyttävää heilumista, kun joku liikkuu.
Innovatiivisessa SYNMAT PLUS TECHNOLOGY™ -tekniikassa kierrätetty synteettinen mikrokuitu-täyte yhdistetään heijastavan kalvon lisäkerrokseen. Näin lämmönsuorituskyky maksimoidaan, mutta makuualusta pysyy silti kevyenä ja kompaktina. Kaikissa trekking-mattoissamme makuukomfortista huolehtii Cradle Comfort™: Pitkittäissuuntaisten ilmakammioiden ulkoreunat ovat hieman korotetut, mikä takaa entistä paremman pidon matolla.
Kierrätetty ja bluesign®-sertifioitu päällysmateriaali tuntuu miellyttävän pehmeältä iholla, mutta on samalla kestävä. Kahden Flat Valve -venttiilin ansiosta matto on helppo täyttää ja tyhjentää yhtä nopeasti – kestävä, luotettava ja intuitiivinen käyttää. Mukana toimitettava
| Tuotenimi: | Exped Dura 6.5R Duo makuualusta - LW - Long Wide - flame |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760650 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus, Alpine |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/1300/80mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 300/165/165mm |
| vuodenaika: | All-season |
| lämpövastus (R-arvo): | 6.9 |
| Henkilömäärä: | 1 - 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oranssi |
| Paino: | 1585g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641539 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Pumppupussilla |
| GTIN: | 7640423641539 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |