Erittäin kevyt, erittäin kompakti ja silti yllättävän mukava: Ultra 1R on täydellinen makuualusta kesän vaellus- tai retkipyöräilyretkille. Se on suunniteltu mahdollisimman pienellä painolla ja pienikokoiseksi.
AIRMAT TECHNOLOGY™ -tekniikan ansiosta rakenne on ilmatäytteinen, mikä tekee Ultra 1R:stä erittäin kevyen. Kaikissa vaellusmattoissamme makuukomfortista huolehtii Cradle Comfort™: Pitkittäissuuntaisten ilmakammioiden ulkoreunat ovat hieman korotetut, mikä parantaa maton pitoa.
Kierrätetty ja bluesign®-sertifioitu ripstop-polyesteri on ultrakevyt ja kolme kertaa vahvempi kuin perinteiset kevytmateriaalit. Kahden Flat Valve -venttiilin ansiosta matto on helppo täyttää ja tyhjentää yhtä nopeasti – se on kestävä, luotettava ja intuitiivinen käyttää. Mukana toimitettava Schnozzel Pumpbag -pumppupussi takaa nopean ja kosteudettoman täytön.
| Tuotenimi: | Exped Ultra 1R makuualusta - LW - Long Wide - fog |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760619 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/650/70mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 270/105/105mm |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpövastus (R-arvo): | 1.8 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Beige |
| Paino: | 485g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641218 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Pumppupussilla |
| GTIN: | 7640423641218 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |