GripGrab PACR Emergency Jacket on tarkoitettu pyöräilijöille, jotka haluavat pelata varman päälle ilman turhaa painolastia. Takki on tarkoitettu käytettäväksi tilanteissa, joissa olosuhteet muuttuvat yllättäen ajon aikana. Se tarjoaa väliaikaista suojaa tuulelta ja sateelta laskuissa, äkillisissä sadekuuroissa tai pidemmissä pysähdyksissä, ennen kuin se voidaan taas pakata pois, kun olosuhteet vakiintuvat.
Takki koostuu yhdestä 2,5-kerroksisesta polyamidin ulkomateriaalista, jossa on PU-pohjainen kalvo, ja se erottuu edukseen painonsa ja pienen tilavuutensa vuoksi. 10 000 mm:n vesipatsas ja PFC-vapaa DWR-pinnoite täydentyvät täysin teipatuilla saumoilla ja YKK:n vesitiivisellä kaksisuuntaisella vetoketjulla. Hengittävyys 10 000 g/m²/24h tukee kosteuden siirtymistä.
Race-leikkaus takaa tiiviin istuvuuden, joka vähentää ylimääräistä materiaalia. Joustavat hihansuut ja vakiokorkea kaulus antavat kilpajakkulle virtaviivaisen profiilin. Kaksisuuntaisen vetoketjun ansiosta pääset käsiksi alla oleviin triko-taskuihin.
Takki ei ole taskuja eikä erityistä pakkausjärjestelmää. Sen sijaan se on painonsa (120 g, koko M) ansiosta helppo taittaa kokoon ja pakata pyöräilykassin kassiin.
Heijastavat elementit olkapäillä ja selkässä parantavat näkyvyyttä hämärässä.
Takki on suunniteltu hätätilanteita varten, eikä sitä ole tarkoitettu intensiiviseen päivittäiseen käyttöön. Pitkäaikaista säilytystä taitettuna tulisi välttää materiaalin ja teipattujen saumojen suojaamiseksi.
Materiaali
100% polyamidi
| Tuotenimi: | GripGrab PACR Emergency Takki Miehet - Transparent |
| Valmistaja: | GripGrab |
| Tuotenumero: | GRB760291 |
| Materiaali: | 100% polyamidi |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä, 2-suuntainen vetoketju |
| Huppu: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 10000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 10000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis, Kalvo |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Harmaa, Läpinäkyvä |
| Paino: | 110g |
| GTIN: | 5708486039976, 5708486039983, 5708486039990, 5708486040002, 5708486040019 |
| Valmistajan sivu: | http://gripgrab.com/ |
Löydät alta valmistajan GripGrab vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 82 - 88 | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 112 | 112 - 118 | 118 - 124 |
| C. vyötärö (cm) | 69 - 75 | 75 - 81 | 81 - 87 | 87 - 93 | 93 - 99 | 99 - 105 | 105 - 111 |
| D. lantio (cm) | 82 - 88 | 88 - 95 | 95 - 101 | 101 - 107 | 107 - 113 | 113 - 119 | 119 - 125 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | XS / S | M / L | XL / XXL |
|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 84 - 92 | 92 - 100 | 100 - 110 |
| C. vyötärö (cm) | 67 - 77 | 77 - 87 | 87 - 97 |
Kansainvälinen XS / S
Kansainvälinen M / L
Kansainvälinen XL / XXL
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 112 | 112 - 118 |
| C. vyötärö (cm) | 75 - 81 | 81 - 87 | 87 - 93 | 93 - 99 | 99 - 105 |
| D. lantio (cm) | 88 - 95 | 95 - 101 | 101 - 107 | 107 - 113 | 113 - 119 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 80 - 85 | 85 - 90 | 90 - 95 | 95 - 100 | 100 - 105 |
| C. vyötärö (cm) | 63 - 68 | 68 - 73 | 73 - 78 | 78 - 83 | 83 - 88 |
| D. lantio (cm) | 86 - 91 | 91 - 96 | 96 - 101 | 101 - 106 | 106 - 112 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL