Leatherman Signal on suunniteltu jokaiseen seikkailuun. Siinä on ferroserium-sauva (sytyttämiseen), hätäpilli, vasarapinta ja terävä yhdistelmäterä.
Vain 4,5 tuuman pituisena ja painoltaan vain 7,5 unssia, Signal mahtuu vaivattomasti reppuusi tai kassisi. Varustaudu ja jatka matkaa Leatherman Signalin kanssa. Kotelo myydään erikseen.
| Tuotenimi: | Leatherman Signal Monitoimityökalu - Nocturnal |
| Valmistaja: | Leatherman |
| Tuotenumero: | LTH759976 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 114/38/16mm |
| Leirintä- ja retkeilyvälineet: | Monitoimityökalu |
| terän pituus: | 69mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta, Sininen |
| Paino: | 213g |
| valmistajan tuotekoodi: | 833323 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 37447023798 |