Classic-makuupussit ovat valmistettuja korkealaatuisesta kierrätysuntuvasta ja kierrätetyistä päällyskankaista, mikä pienentää niiden ekologista jalanjälkeä merkittävästi. Niiden optimoitu lämmönpitävyys, tilava GT Fit -leveys ja pieni pakkauskoko tekevät niistä ihanteellisen seuralaisen kaikille retkille. Tiheät untuvamateriaalit ja viistot box-kammio-rakenteet takaavat optimaalisen lämmönpitävyyden. Vähintään 700 cuin Fillpower -untuvalla täytetty makuupussi ei pääse liukumaan, mikä estää kylmäkohdat. Kaksiosainen, anatomisesti muotoiltu jalkapää pitää jalkasi mukavasti lämpiminä. Tilava, viisiosainen huppu, jossa on nauhat kauluksessa, takaa miellyttävän lämmön ja syvän unen. Pitkä vetoketju Gemini™-järjestelmällä estää lämpöhäviöt tässä kriittisessä kohdassa. Litteä, magneettinen Lode Lock™ -lukko ja lämpökauluksen nauhat ovat helppokäyttöisiä myös yöllä. -6 °C:n ”Good Night’s Sleep” -lämpötilalla Classic 550 on erittäin monipuolinen makuupussi leutoihin lämpötiloihin.
| Tuotenimi: | Mountain Equipment Classic 550 Long Makuupussi ME-008570 - zip left - goblin blue |
| Valmistaja: | Mountain Equipment |
| Tuotenumero: | MOE759721 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Miehet |
| pakkauskoko (p/l/k): | 230/200/170mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +0°C |
| lämpötilaraja: | -6°C |
| äärilämpötila: | -23°C |
| täytteen paino: | 543g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen, Magneettinen suljin |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1170g |
| valmistajan tuotekoodi: | ME-008570-Me-01500 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | Regular |
| Kestävä kehitys: | DOWN CYCLE®, Fair Wear -säätiö |
| GTIN: | 5053817405754 |