No Stick Slip on kitkaa vähentävä lisäaine. Sitä lisätään haarukkavoiteluöljyyn 3–5 %:n pitoisuutena, ja se estää suurelta osin nykivän liukumisen (stick-slip). No Stick Slip muodostaa vakaan ja hyvin tarttuvan voitelukalvon myös korkeassa paineessa. Se sopii hyvin yhteen muovi- ja elastomeeriosien kanssa. No Stick Slip sekoittuu erityisen helposti r. s. p. Damp Champ -tuotteen kanssa.
| Tuotenimi: | r.s.p. No Stick Slip Kitkaa vähentävä lisäaine - 8 ml |
| Valmistaja: | r.s.p. |
| Tuotenumero: | RSP758918 |
| toiminta: | Pyöräily |
| Hoito ja puhdistus - tuotetyyppi: | Erikoisvoiteluaineet |
| Työtila: | Haarukka / iskunvaimennin |
| sisältö: | 8ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 8g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 9120050156050 |