Red Oil on erittäin hyvin tunkeutuva ketjuöljy, joka sisältää PTFE:tä ja joka osoittaa erinomaiset ominaisuutensa erityisesti kuivissa sääolosuhteissa. Red Oilin ainutlaatuinen voiteluvaikutus takaa ketjun ja vaihtajien sujuvan toiminnan. Likaa hylkivät lisäaineet pitävät ketjun puhtaana ja helposti liikkuvana.
Käyttöohje: Levitä Red Oilia suoraan puhdistettuun ketjuun ja vaihtajalle. Kierrä kampia 2–3 kertaa, ja valmista on.
| Tuotenimi: | r.s.p. Red Oil Ketjuöljy - 250 ml |
| Valmistaja: | r.s.p. |
| Tuotenumero: | RSP758912 |
| toiminta: | Pyöräily |
| Hoito ja puhdistus - tuotetyyppi: | Öljy |
| Työtila: | Ketju |
| sisältö: | 250ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 250g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 9120050150461 |