Nestemäinen ketjuvaha, biohajoava OECD 301 B -testin mukaan.
Ainutlaatuinen voiteluvaikutus syntyy lisäaineiden, kuten volframidisulfidin (WS 2), ansiosta. Volframidisulfidilla on uskomattoman alhainen kitkakerroin, 0,03 – parempi kuin molybdeenilla, PTFE:llä tai jopa märällä jäällä! Parantaa voimansiirtoa ja vähentää kulumista. Erittäin pieni kitka – toimii laajalla lämpötila-alueella -270 °C – +650 °C.
Käyttöohje: Ravista r.s.p. Power Chain Wax -tuotetta hyvin ja levitä se suoraan puhdistetulle ketjulle.
| Tuotenimi: | r.s.p. Liquid Power Bio Chain Wax X29 Ketjuvaha - 50 ml |
| Valmistaja: | r.s.p. |
| Tuotenumero: | RSP758911 |
| toiminta: | Pyöräily |
| Hoito ja puhdistus - tuotetyyppi: | Vaha |
| Työtila: | Ketju |
| sisältö: | 50ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 62g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 9120076110630 |