Uusi RXF38 m.3 on
Uusi 38 mm:n putkilla varustettu runko on optimoitu erityisesti korkeaa jäykkyyttä ja pienempää kitkaa varten. Putkien erityinen pintakäsittely parantaa joustoa merkittävästi ja minimoi kulumisen – myös kovimmissa olosuhteissa. Kelluvan akselin ansiosta vääntövoimat vähenevät ja sivuttaisjäykkyys paranee. Iskunvaimennus perustuu luotettavaan TTX18-patruunaan, jossa on 16 napsautusta hitaan nopeuden paineen puristusta, 3 napsautusta nopeaa nopeutta ja 16 napsautusta reboundia.
RXF38 m.3 on eMTB-hyväksytty, perustuu
Toimituksen sisältö: RXF38 m.3 Coil -haarukka, 15x110 mm:n läpivientiakseli, kierteinen kynsi
| Tuotenimi: | ÖHLINS RXF38 m.3 Coil 29" Joustohaarukka | TTX18 | Tapered | 15x110mm Boost - 170 mm | Offset 44 mm |
| Valmistaja: | ÖHLINS |
| Tuotenumero: | OHL758325 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| haarukan joustovara: | 170 mm |
| akseli vakio: | 15x110 mm Boost (ER) |
| Takaiskunvaimennin/jousiversio: | Kierrejousi |
| haarukan/iskunvaimentimen säätö: | Kierrejousen esijännitys, Nopea kompressio, Hidas palautuminen |
| haarukan pituus (akselista kruunuun): | 583mm |
| liukuputken halkaisija: | 38mm |
| jousitus: | Coil |
| vaimennus: | TTX18 |
| haarukan siirtymä: | 44mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 66mm |
| levyjarrun kiinnike: | Postmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 230mm |
| ohjainputkimateriaali: | Alumiini |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 2320g |
| valmistajan tuotekoodi: | FGMTB-3817-2520 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 160mm Air |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| GTIN: | 840153644382 |
| Valmistajan sivu: | https://www.ohlins.eu/de/ |