Satula yhdistää korkean suorituskyvyn kilpasatulan matalan profiilin ja virtaviivaisen muodon 3D-tulostetun ADAPTIVE-pehmusteen kohdennettuun mukavuuteen. Arione ADAPTIVE tarjoaa tasapainoisen tuen satulan etuosasta takaosaan pyöräilijöille, jotka arvostavat täydellistä liikkumisvapautta ja aerodynamiikkaa. Kokonaisuuden täydentävät hiilikuitulla vahvistettu nailonkuori ja painoa säästävä hiilikuituinen runko.
3D-tulostettu pehmuste
3D-tulostettu Adaptive-pehmuste laajentaa nyt Antares-tuoteperhettä ja on täydellinen lisä kaikille, jotka etsivät poikkeuksellista, pitkäkestoista mukavuutta matalaprofiilisesta suorituskykyisestä satulasta, joka tarjoaa suoramman tuntuman optimaaliseen polkemistehokkuuteen ja voiman siirtoon.
Nopeat linjat, nopeat ajot
Arione on korkean suorituskyvyn maantiepyörän satula, joka on suunniteltu nopeutta varten. Matalalla profiilillaan ja pitkänomaisella, virtaviivaisella muodollaan se on Fizik-valikoiman pisin satula ja tarjoaa runsaasti liikkumatilaa edestä taakse, mikä tukee voimakasta polkemista ja asennonvaihtoja intensiivisissä maantiepyöräkilpailuissa ja aika-ajoissa. Arione on ihanteellinen aggressiiviseen, aerodynamiikalliseen ajotyyliin ja auttaa ajajaa säilyttämään optimaalisen asennon samalla, kun se minimoi paineen ja maksimoi suorituskyvyn – olitpa sitten sprinttaamassa maaliin tai ajamassa aerodynamiikassa yksin irtautuneessa ryhmässä.
Testattu laboratoriossa, todistettu tiellä
Teknologia tarjoaa biomekaniikan asiantuntijoille ja insinööreille ennennäkemättömiä mahdollisuuksia: he voivat sijoittaa satulaan useita vyöhykkeitä ja säätää kutakin vyöhykettä erikseen. Näin yksittäiset toimintavyöhykkeet sovitetaan toisiinsa vaimennusominaisuuksien ja mekaanisen käyttäytymisen suhteen ja integroidaan saumattomasti. Tuloksena on painehuippujen väheneminen 60 % ja parempi painon jakautuminen, mikä lisää mukavuutta koko istuinalueella.
| Tuotenimi: | Fizik Vento Arione R1 Adaptive Satula - 135mm |
| Valmistaja: | Fizik Parts |
| Tuotenumero: | FIZ758107 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet, Unisex |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| kiskon kiristintyyli: | soikeat kiskot |
| Satulan ominaisuudet: | paineenalennuskanava, Open Saddle Cover, 3D-tekniikka |
| Materiaali satulan päällinen: | Synteettinen |
| Materiaali satulan kiskot: | Hiilikuitu |
| satulakiskon halkaisija: | 7x9 |
| pituus x leveys: | 284 x 135mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 184g |
| valmistajan tuotekoodi: | 70G9D00A0P002 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8021890647740 |
| Valmistajan sivu: | http://www.fizik.it |