Pure 4" -shortsit on valmistettu kierrätetystä polyesteristä, jossa on jousto-osuus, ja ne ovat täydellinen valinta lämpimille sääolosuhteille. Näissä juoksushortseissa on sivuhalkiot, jotka optimoivat liikkumavapauden ilman, että paljastavat liikaa, joka askeleella ja kaikilla maastoilla. Nauha takaa yksilöllisen istuvuuden, ja sisäisen avaintaskun sekä kahden ulkotaskun ansiosta tärkeät tavarat ovat aina käden ulottuvilla. Monipuoliset Pure 4" -shortsit ovat loistava valinta sekä poluille että niiden ulkopuolelle.
Pehmeä, hengittävä materiaali
Mukava kiristysnauha vyötäröllä
Sivuhalki optimaalisen liikkuvuuden takaamiseksi
2 etutaskua
Sisäinen avaintasku
Materiaali
90% polyesteri, 10% elastaani
| Tuotenimi: | La Sportiva Pure 4" Shortsit Naiset - Redwood/Azalea |
| Valmistaja: | La Sportiva |
| Tuotenumero: | LSA758073 |
| Materiaali: | 90% polyesteri, 10% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Naiset |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| taskujen määrä: | 3 |
| vuodenaika: | Kesä |
| istuvuus: | normaali |
| sisäsauman pituus: | 10cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Punainen |
| Paino: | 110g |
| GTIN: | 8058428265572, 8058428265589, 8058428265596, 8058428265602 |
| Valmistajan sivu: | http://www.lasportiva.com/ |
Löydät alta valmistajan La Sportiva vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 |
| US | XS | S | M | L | XL |
| A. kehon pituus (cm) | 171 - 174 | 175 - 178 | 179 - 182 | 183 - 185 | 186 - 188 |
| B. rintakehä (cm) | 92 - 96 | 97 - 101 | 102 - 106 | 107 - 111 | 112 - 116 |
| C. vyötärö (cm) | 80 - 83 | 84 - 87 | 88 - 91 | 92 - 95 | 96 - 99 |
| D. lantio (cm) | 95 - 98 | 99 - 102 | 103 - 106 | 107 - 110 | 111 - 114 |
| F. ulkosauma (cm) | 103 - 104 | 105 - 106 | 107 - 108 | 109 - 110 | 111 - 112 |
Kansainvälinen S Saksa 46 US XS
Kansainvälinen M Saksa 48 US S
Kansainvälinen L Saksa 50 US M
Kansainvälinen XL Saksa 52 US L
Kansainvälinen XXL Saksa 54 US XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| A. kehon pituus (cm) | 161 - 164 | 165 - 168 | 169 - 172 | 173 - 175 | 176 - 178 |
| B. rintakehä (cm) | 85 - 88 | 89 - 92 | 93 - 96 | 97 - 100 | 101 - 104 |
| C. vyötärö (cm) | 63 - 66 | 67 - 70 | 71 - 74 | 75 - 78 | 79 - 82 |
| D. lantio (cm) | 92 - 95 | 96 - 99 | 100 - 103 | 104 - 107 | 108 - 111 |
| F. ulkosauma (cm) | 95 - 97 | 98 - 100 | 101 - 103 | 104 - 105 | 106 - 107 |
Kansainvälinen XS Saksa 34
Kansainvälinen S Saksa 36
Kansainvälinen M Saksa 38
Kansainvälinen L Saksa 40
Kansainvälinen XL Saksa 42