Pure 7" -shortsit on valmistettu kierrätetystä polyesteristä, jossa on joustavaa materiaalia, ja ne ovat täydellinen valinta lämpimiin sääolosuhteisiin. Näissä juoksushortseissa on sivuhalkiot, jotka optimoivat liikkumavapauden ilman, että paljastaa liikaa, joka askeleella ja kaikilla maastoilla. Kiristysnauha vyötäröllä takaa yksilöllisen istuvuuden, ja sisäisen avaintaskun sekä kahden ulkotaskun ansiosta tärkeät tavarat ovat aina käden ulottuvilla. Monipuoliset Pure 7" -shortsit ovat loistava valinta sekä poluille että niiden ulkopuolelle.
Pehmeä, hengittävä materiaali
Mukava vyötärönauha
Sivuhalkiot takaavat optimaalisen liikkuvuuden
2 etutaskua
Sisäinen avaintasku
Materiaali
90% polyesteri, 10% elastaani
| Tuotenimi: | La Sportiva Pure 7" Shortsit Miehet - Night Sky/Chalk |
| Valmistaja: | La Sportiva |
| Tuotenumero: | LSA758028 |
| Materiaali: | 90% polyesteri, 10% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Miehet |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| taskujen määrä: | 3 |
| vuodenaika: | Kesä |
| istuvuus: | normaali |
| sisäsauman pituus: | 18cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 115g |
| GTIN: | 8058428265275, 8058428265282, 8058428265299, 8058428265305 |
| Valmistajan sivu: | http://www.lasportiva.com/ |
Löydät alta valmistajan La Sportiva vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 |
| US | XS | S | M | L | XL |
| A. kehon pituus (cm) | 171 - 174 | 175 - 178 | 179 - 182 | 183 - 185 | 186 - 188 |
| B. rintakehä (cm) | 92 - 96 | 97 - 101 | 102 - 106 | 107 - 111 | 112 - 116 |
| C. vyötärö (cm) | 80 - 83 | 84 - 87 | 88 - 91 | 92 - 95 | 96 - 99 |
| D. lantio (cm) | 95 - 98 | 99 - 102 | 103 - 106 | 107 - 110 | 111 - 114 |
| F. ulkosauma (cm) | 103 - 104 | 105 - 106 | 107 - 108 | 109 - 110 | 111 - 112 |
Kansainvälinen S Saksa 46 US XS
Kansainvälinen M Saksa 48 US S
Kansainvälinen L Saksa 50 US M
Kansainvälinen XL Saksa 52 US L
Kansainvälinen XXL Saksa 54 US XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| A. kehon pituus (cm) | 161 - 164 | 165 - 168 | 169 - 172 | 173 - 175 | 176 - 178 |
| B. rintakehä (cm) | 85 - 88 | 89 - 92 | 93 - 96 | 97 - 100 | 101 - 104 |
| C. vyötärö (cm) | 63 - 66 | 67 - 70 | 71 - 74 | 75 - 78 | 79 - 82 |
| D. lantio (cm) | 92 - 95 | 96 - 99 | 100 - 103 | 104 - 107 | 108 - 111 |
| F. ulkosauma (cm) | 95 - 97 | 98 - 100 | 101 - 103 | 104 - 105 | 106 - 107 |
Kansainvälinen XS Saksa 34
Kansainvälinen S Saksa 36
Kansainvälinen M Saksa 38
Kansainvälinen L Saksa 40
Kansainvälinen XL Saksa 42