Scott Addict yhdistää huippuluokan maantiepyörän ketteryyden ja nopeuden geometriaan, joka tarjoaa mukavuutta myös pitkillä ajomatkoilla. Tämä tekee siitä ihanteellisen maantiepyörän pyöräilijöille, jotka arvostavat suorituskykyä luopumatta rennosta ajoasennosta.
Kevyt HMF-hiilikuiturunko vakuuttaa aerodynamiikallaan, reagointikyvyllään ja 25 % suuremmalla pystysuuntaisella joustavuudellaan verrattuna kilpapyörämalleihin. Tämä vähentää tehokkaasti tien tärinää ja tekee pidemmistä ajeluista huomattavasti mukavampia. Korkeamman stackin ja lyhyemmän reachin ansiosta ajoasento on rennompi kuin kilpapyörissä, mikä tekee Addictista erityisen helppokäyttöisen.
Jopa 38 mm:n rengasvälys takaa monipuolisuuden – klassisesta maantiekilpapyöräilystä sekamaastossa ajettaviin retkiin. Tämä mahdollistaa tilavien renkaiden käytön, mikä lisää iskunvaimennusta ja mukavuutta.
Shimano 105 Di2 2x12-vaihteisella voimansiirrolla varustettu pyörä tarjoaa elektronisen vaihteenvaihdon tarkkuuden ja korkean luotettavuuden houkuttelevaan hintaan. Kokonaisuutta täydentävät Syncros RP2.0 -kiekot ja Schwalbe ONE -renkaat, jotka takaavat nopeuden, vakauden ja turvallisuuden.
| Tuotenimi: | SCOTT ADDICT 40 - Hiilikuituinen maantiepyörä - 2026 - carbon black |
| Valmistaja: | SCOTT Bikes |
| Tuotenumero: | SCB757757 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Endurance |
| keskiöt: | Syncros |
| vanteet: | AL | 24-622 | Tubeless Ready |
| ketju: | Shimano CN-M6100 |
| rataspakka: | Shimano CS-R7100 |
| vaihtaja: | Shimano 105 Di2 ST-R7170 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano 105 Di2 RD-R7150 |
| etuvaihtaja: | Shimano 105 Di2 FD-R7150 |
| keskiölaakerit: | Shimano BB-RS500-PB |
| etuhammasratassuhde: | 50-34 |
| kampisarja: | Shimano 105 FC-R7100 |
| jarrut: | Shimano BR-R7170 | 160/160mm |
| renkaat: | Syncros RP 2.0 |
| satulatolppamalli: | Syncros SP-R101-CF |
| satula: | Syncros Tofino V 2.0 |
| tankoteippi: | Syncros RC |
| ohjaustanko: | Syncros HB-R100-AL |
| ohjainkannatin: | Syncros ST-R310-AL |
| haarukka: | Addict HMF Carbon |
| ohjauslaakeri: | Acros AIF-1317 |
| runko: | Addict HMF Carbon | Ride Geo |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Schwalbe ONE | 34-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 8700g |
| valmistajan tuotekoodi: | 425357 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | SCOTT - Addict |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7616185377887, 7616185377894, 7616185377900, 7616185377917, 7616185377924 |