CADEX AR 35 Disc -pyörä on suunniteltu koville teille, sorateille ja kivikoille, ja se on erittäin kevyt, mikä takaa vertaansa vailla olevan kiihtyvyyden. Vanneen on koottu suuri sisäleveys ja koukuttomat rakenteet, jotka takaavat maksimaalisen lujuuden ja erinomaisen hallittavuuden. Napan innovatiivinen 60-hampainen vapaaratas tarjoaa välittömän reagoivuuden. Erittäin kevyet CADEX-keraamiset laakerit varmistavat, että saat irti kaiken energiasi alusta loppuun asti.
Optimoitu ilmanvirtaus renkaasta vanneeseen parantaa aerodynamiikkaa ja vannen vakautta verrattuna koukkumalliseen vanneeseen, koska hiilikuitu on jatkuvaa.
Ainutlaatuiset hiilikuituiset pinnat, joissa on erityinen aerodynamiikka, takaavat erinomaiset aerodynamiikka-arvot, korkean sivutuulivakauden ja erittäin kevyen painon.
Dynamic Balanced Lacing varmistaa, että pinnat ovat dynaamisessa kuormituksessa oikeassa jännityksessä, toisin kuin oikeassa staattisessa pinnajännityksessä, mikä parantaa jäykkyyttä ja voiman siirtoa.
Navassa olevat eloksoidut sisäosat lisäävät kestävyyttä, ja uudistettu pölysuojus takaa maksimaalisen pitkäikäisyyden. R-Drive-vapaakäyntijärjestelmässä on 60-pisteinen räikkähammas ja optimoitu jousirakenne. Tuloksena on välitön, tehokas voimansiirto ja tinkimätön luotettavuus.
Korkealujuuksiset hiilikuidut ja lämmönkestävät hartsit vannen olennaisissa kohdissa takaavat korkean jäykkyyden ja samalla erinomaisen ajomukavuuden ja ajovakauden ilman ylimääräistä painoa.
| Tuotenimi: | CADEX AR35 Disc Gravel Tubeless Takakiekko - 28" | Hiilikuitu | Hookless | Centerlock - 12x142mm - SRAM XDR |
| Valmistaja: | CADEX |
| Tuotenumero: | CDX756780 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| keskiöt: | CADEX R2-C60 |
| pinnat: | CADEX Carbon |
| vanteet: | Carbon Hookless Clincher |
| vaihdejärjestelmä: | 12, 13 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Takarengas, Takarengas 700-900 g, Järjestelmäpyörä |
| Vapaarattaan runko: | XDR (SRAM 12/13s Road) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready, Tubeless UST |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-45mm |
| ETRTO: | 25-622 |
| vanteen leveys: | 31mm |
| sisäprofiilin leveys: | 25mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 35mm |
| nipat: | Aluminum |
| vapaaratasjärjestelmä: | R-Drive DLC 60T |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 736g |
| valmistajan tuotekoodi: | 350000391 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Vapaaratasjärjestelmä: | Räikkä |
| GTIN: | 4713250063195 |
| Valmistajan sivu: | https://www.cadex-cycling.com/global |