Tehokas voimansiirto, aerodynamiikka ja erittäin kevyt paino integroidulla rakenteella, joka on suunniteltu nopeuteen koko päiväksi.
Huippuluokan napan ja pinnojen teknologian ja uuden 40 mm:n vanneprofiilin ansiosta tämä on kevyin CADEXin koskaan kehittämä pyöräsarja. Super Aero -hiilikuituista pinnoista on saumattomasti integroitu ohuisiin aerodynaamisiin navan laippoihin painon ja ilmanvastuksen vähentämiseksi, kun taas Dynamic Balanced Lacing -teknologia säätää pinnoistaan leveyden voiman alla olevan jännityksen vakauttamiseksi ja voimansiirron parantamiseksi. 40 mm:n korkeat hiilikuituvanteet auttavat pitämään pyörän kokonaispainon vain 1249 grammassa, ja vanteiden leveys on 22,4 mm, ja ne ovat koukuttomat. Vanteet tarjoavat paremman tuen renkaan sivupinnalle ja parantavat hallittavuutta.
Erittäin kevyet, erittäin lujat CADEX Aero -hiilikuituiset pinnat minimoivat sivuttaisen taipuman, mikä parantaa kiihdytyksen tehokkuutta ja nousukykyä. Erityisesti kehitetty aeromuotoilu tarjoaa luokkansa parhaat aerodynamiikka-ominaisuudet ja erinomaisen vakauden vaihtelevissa tuuliolosuhteissa.
Kestävät, erittäin kovat CADEX-keraamiset laakerit pyörivät 1,5 kertaa pehmeämmin kuin teräskuulalaakerit, mikä parantaa pyörän kokonaistehokkuutta.
Optimoitu ilmanvirtaus renkaasta vanneeseen parantaa aerodynamiikkaa ja vannen vakautta, koska hiilikuitu on jatkuva, toisin kuin koukkuvanteessa.
CADEX-tarkkuusvahvistus sijoittaa erittäin lujat hiilikuidut vain sinne, missä niitä tarvitaan, luoden vahvan, jäykän rakenteen minimaalisella painolla.
Dynamic Balanced Lacing varmistaa, että pinnat ovat dynaamisessa kuormituksessa oikeassa jännityksessä, toisin kuin oikeassa staattisessa pinnajännityksessä, mikä parantaa jäykkyyttä ja voiman siirtoa.
Edistyksellinen hiilikuitu-muovausteknologia mahdollistaa vanneiden hienon pintakäsittelyn suoraan muotissa, jolloin ylimääräistä hiilikuitu-käsittelyä tai tarroja ei tarvita.
Yksiosainen aerodynaaminen napa ja pinnojen rakenne, jossa CADEX Super Aero hiilikuitu-pinnat on liitetty saumattomasti suoraan aerodynaamiseen napaan ja muodostavat yksiosaisen rakenteen napan kanssa. Tämä integroitu rakenne piilottaa nippelit vanneeseen ja takaa samalla jännityksen itsenäisen säädön.
Tarkasti valmistettu napa vähentää aerodynamiikan häviöitä ja eliminoi käytännössä laakerikuormituksen, kun ultrasileät, pienellä vierintävastuksella varustetut CADEX-keraamiset laakerit vähentävät entisestään wattien menetystä.
toimituksen sisältö:
| Tuotenimi: | CADEX MAX 40 Tubeless Disc Etukiekko - 28" | Hiilikuitu | Hookless | Centerlock - 12x100mm |
| Valmistaja: | CADEX |
| Tuotenumero: | CDX756774 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| keskiöt: | CADEX R3 Centerlock |
| pinnat: | CADEX Carbon |
| vanteet: | CADEX Carbon |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER) |
| Pyöräversio: | Eturengas, Eturengas < 600 g, Järjestelmäpyörä |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready, Tubeless UST |
| sovitusrenkaan mitat: | 25-32mm |
| ETRTO: | 22-622 |
| vanteen leveys: | 28mm |
| sisäprofiilin leveys: | 22.4mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 40mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 569g |
| valmistajan tuotekoodi: | 350000370 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 16 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4713250056210 |
| Valmistajan sivu: | https://www.cadex-cycling.com/global |