Sama loistava suorituskyky, mutta nyt kierrätetystä kankaasta valmistettuna: esittelyssä STORMSHELL V2. Palkitun STORMSHELL-malliston uusin versio tarjoaa urheilijoiden odottamat huippuluokan ominaisuudet: 20 000 mm:n vesitiivis suojaus, erinomaisen 20 000 g/m²/24 h:n hengittävyys, täysin teipatut saumat ja suojaavan huppunsa.
Innovatiivista Pertex® Shield -kangasta hyödyntävä STORMSHELL V2 -membraani tarjoaa dynaamisen hengittävyyden – mitä kovemmin treenaat, sitä hengittävämmäksi membraani muuttuu. Täydellinen valinta mukavan lämpötilan ylläpitämiseen nopeissa juoksuissa tai jyrkissä nousuissa.
Edeltäjänsä tavoin STORMSHELL V2 hyötyy uudesta NATURALFIT™-teknologiasta. Se on kehitetty yhteistyössä urheilijoiden ja alan johtavien sovitusteknologian asiantuntijoiden kanssa parantamaan liikkuvuutta ja sopimaan entistä laajemmalle urheilijoiden vartalotyypin alueelle.
Vain 172 g painava (kaikkien kokojen keskiarvo) STORMSHELL V2 on kevyen suojavaatetuksen vertailukohta.
Materiaali
100% polyamidi
| Tuotenimi: | Inov-8 Stormshell V2 Takki Miehet - black |
| Valmistaja: | Inov-8 |
| Tuotenumero: | INV753608 |
| Materiaali: | 100% polyamidi |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä |
| Huppu: | Kyllä |
| toiminta: | Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Miehet |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 20000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 20000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis, Kalvo |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 172g |
| GTIN: | 5054167825261, 5054167825254, 5054167825247, 5054167825278 |
| Valmistajan sivu: | http://www.inov-8.com |
Löydät alta valmistajan Inov-8 vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 44 | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 |
| B. rintakehä (cm) | 86 - 91 | 91 - 96 | 96 - 102 | 101 - 106 | 106 - 111 | 111 - 116 |
| C. vyötärö (cm) | 73 - 78 | 78 - 83 | 83 - 88 | 88 - 93 | 93 - 98 | 98 - 103 |
Kansainvälinen XS Saksa 44
Kansainvälinen S Saksa 46
Kansainvälinen M Saksa 48
Kansainvälinen L Saksa 50
Kansainvälinen XL Saksa 52
Kansainvälinen XXL Saksa 54
| Saksa | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 78 - 82 | 82 - 86 | 86 - 90 | 90 - 94 | 94 - 98 | 98 - 102 |
| C. vyötärö (cm) | 60 - 64 | 64 - 68 | 68 - 72 | 72 - 76 | 76 - 80 | 80 - 84 |
| D. lantio (cm) | 86 - 90 | 90 - 94 | 94 - 98 | 98 - 102 | 102 - 106 | 106 - 110 |
Saksa 32
Saksa 34
Saksa 36
Saksa 38
Saksa 40
Saksa 42